Najlepsze gry przygodowe dla fanów układania zagadek i logicznych rozwiązań

Gry i rozrywka

Najlepsze gry przygodowe dla fanów układania zagadek i logicznych rozwiązań

Świat gier komputerowych oferuje wiele wspaniałych przygodowych tytułów, które sprawią, że fans układania zagadek i logicznych rozwiązań będą w pełni zadowoleni. Jeśli jesteś jednym z nich i szukasz nowej gry, która pozwoli Ci połączyć pasję do przygód z wyzwaniem logicznym, ten artykuł jest dla Ciebie. Przedstawimy najlepsze gry tego rodzaju, które z pewnością zapewnią Ci wiele godzin świetnej zabawy.

 1. “The Witness”
  “The Witness” to gra stworzona przez Jonathana Blowa, twórcę kultowego już tytułu “Braid”. W tej grze wcielasz się w postać, która znajduje się na tajemniczej wyspie pełnej zagadek do rozwiązania. Musisz odkryć sekrety i tajemnice tego miejsca, rozwiązując serię złożonych logicznych zagadek. Gra posiada piękne, minimalistyczne otoczenie, które dodatkowo wpływa na atmosferę i czyni rozwiązywanie zagadek bardziej przyjemnym.

 2. “Portal” i “Portal 2”
  “Portal” i “Portal 2” to kolejne gry, które absolutnie nie mogą być pominięte w zestawieniu najlepszych gier przygodowych dla fanów układania zagadek. W obu tych tytułach wcielasz się w postać testera w laboratorium Aperture Science, gdzie musisz używać specjalnej broni, która pozwala na otwieranie portali. Za pomocą tych portali musisz rozwiązać różne logiczne zagadki i przedostać się przez kolejne poziomy. To doskonała kombinacja zagadek i przygody.

 3. “Myst”
  “Myst” to klasyczna gra przygodowa, która zdobyła ogromną popularność. Wcielasz się w postać, która bada tajemniczą wyspę pełną zagadek i łamigłówek do rozwiązania. Gra oferuje niesamowite otoczenie, które można eksplorować, odkrywając kolejne tajemnice. “Myst” skupia się głównie na łamigłówkach logicznych, które wymagają spostrzegawczości i logicznego myślenia.

 4. “The Room” (seria)
  “The Room” to seria gier mobilnych, które są znane ze swojej wyjątkowej grafiki i intrygujących zagadek. W każdej części gry znajdujesz się w zamkniętym pomieszczeniu, w którym musisz rozwiązać szereg zagadek, aby odblokować kolejne pomieszczenia i odkryć tajemnice. Gra oferuje wiele interaktywnych elementów, które trzeba obracać i manipulować, aby znaleźć ukryte rozwiązania.

 5. “Obduction”
  “Obduction” to gra stworzona przez Cyan Worlds, twórców kultowej gry “Myst”. Wcielasz się w postać porwanej przez obcą rasę, która zostaje przeniesiona na obcy świat. Musisz eksplorować ten świat, odkrywając sekrety i rozwiązując logiczne zagadki, aby odnaleźć sposób powrotu do domu. “Obduction” oferuje wspaniałą grafikę i atmosferę, która dodatkowo wpływa na wrażenia z rozwiązywania zagadek.

 6. “The Talos Principle”
  “The Talos Principle” to gra, która połączyła wielowątkową fabułę z trudnymi łamigłówkami logicznymi. Wcielasz się w postać androida, który znajduje się w ogrodzie pełnym zagadek do rozwiązania. Musisz podjąć się wyzwań, aby dowiedzieć się więcej o świecie, w którym się znajdujesz, oraz o samym sobie. Gra oferuje różnorodne typy zagadek, które wymagają zarówno spostrzegawczości, jak i logicznego myślenia.

 7. “Return of the Obra Dinn”
  “Return of the Obra Dinn” to nietypowa gra przygodowa, która przenosi nas w XVIII wiek na pokład opuszczonego statku. Wcielasz się w rolę ubezpieczającego, który musi odkryć, co się stało na pokładzie statku i jak wszyscy członkowie załogi zginęli. Musisz analizować sceny zbrodni, korzystać z jedynego w swoim rodzaju urządzenia, które pozwala zobaczyć momenty przed śmiercią, i rozwiązywać zagadki, aby odkryć całą prawdę.